Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

WAKACJE NA PÓŁMETKU PDF  | Print |  E-mail

Wakacje na półmetku. Jedni powrócili z wakacyjnych wyjazdów, inni dopiero się do nich przygotowują. Blisko 180 dzieci i młodzieży z gminy Rychwał skorzystało w tym roku z różnych form wakacyjnego wypoczynku, który był współfinansowany przez gminę Rychwał.

W pierwszych dwóch tygodniach lipca 78 dzieci wypoczywało na w koloniach w Lądku-Zdroju. Uczestnicy kolonii zwiedzali: Kudowę – Zdrój, Wambierzyce, Lądek – Zdrój, zdobyli Borówkową Horę i Czarną Górę. Oprócz licznych wycieczek dzieci korzystały też z gier i zabaw integracyjnych, brały udział w licznych konkursach.
Na tych, którzy pozostali w Rychwale czekało nie mniej atrakcji. Od 13 lipca prawie 100 najmłodszych mieszkańców naszej gminy brało udział w trzech turnusach półkolonii letnich. Dzieci uczestniczyły w zajęciach sportowych, grach i zabawach na Orliku w Rychwale, ćwiczyły na siłowniach zewnętrznych, a także realizowały program z zakresu profilaktyki uzależnień. Pojechały również na wycieczki do Ślesina i Gołuchowa.
Ci, którym nie udało się skorzystać z kolonii i półkolonii organizowanych przez gminę Rychwał, również nie mogą narzekać na brak zajęć. Przez całe wakacje w Świetlicy Środowiskowej Towarzystwa Przyjaciół Dzieci Oddział Gminny w Rychwale, pięć razy w tygodniu organizowane są zajęcia sportowe, artystyczne, komputerowe, których celem jest nie tylko zagospodarowanie czasu wolnego, ale przede wszystkim troska o rozwój zainteresowań i uzdolnień dzieci.
Dodatkowe zajęcia dla najmłodszych w okresie wakacji odbywają się również za sprawą grupy nieformalnej "Wspólnie dla Gminy Rychwał", która otrzymała dofinansowanie w Konkursie Mikrodotacji Wielkopolska Wiara. W ramach realizacji projektu pn. "Letnia akademia odkrywania talentów sportowych" odbywają się sportowe spotkania na Orliku, mające na celu odkrycie talentów sportowych wśród najmłodszych mieszkańców gminy Rychwał. Całość natomiast podsumuje Integracyjny Rodzinny Piknik Sportowy.
Drugim realizowanym projektem na który dofinansowanie z Samorządu Województwa Wielkopolskiego, pozyskało Towarzystwo Przyjaciół Dzieci Oddział Gminny w Rychwale, jest zadanie pn. „Z kulturą ludową przez pokolenia– warsztaty dla dzieci i seniorów”. W warsztatach kulinarnych oraz taneczno – wokalnych, których celem jest integracja międzypokoleniową biorą udział dzieci i młodzież oraz seniorzy z terenu naszej gminy. Celem takich spotkań jest realizacja różnorodnych działań o charakterze kulturalnym ze szczególnym uwzględnieniem tradycji i zwyczajów Wielkopolski poprzez inicjowanie, wspieranie i promowanie twórczości artystycznej i jej prezentację.