Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

Rychwalska Majówka PDF  | Print |  E-mail

W dniu 1 maja 2015 roku odbyła się kolejna Rychwalska Majówka, która tradycyjnie rozpoczęła się na Stadionie Miejskim w Rychwale. Burmistrz Rychwała Stefan Dziamara otworzył Turniej Mieszkańców Sołectw oraz I Halowy Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w kategorii młodziczek. Turniej Piłki Nożnej rozgrywany był na Stadionie Miejskim, natomiast Turniej Siatkowej Piłki Halowej w Hali widowiskowo-sportowej.

Relacja TV Wielkopolska

Relacja Wirtualny Konin

W turnieju Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Rychwała rywalizowało 10 drużyn. Pierwsze miejsce wywalczyło sołectwo Dąbroszyn, drugie sołectwo Kuchary Kościelne, a trzecie drużyna OLDBOY z Rychwała. Pozostałe zespoły: z Rychwała,  Kuchar Kościelnych, Kuchar Borowych, Święci, Siąszyc, Białej Panieńskiej i Grochów, za udział w turnieju otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.  Wybraliśmy również Króla Strzelców. Został nim Tomasz Pyrzyński z Rychwała.

Podczas majówki tradycyjnie odbył się również Rodzinny Rajd Rowerowy. Pomimo niesprzyjającej pogody, wzięło w nim udział  ponad 70 miłośników dwóch kółek. Uczestnicy rajdu wystartowali z Placu Wolności w Rychwale i przejechali ponad 20 km trasę, która prowadziła przez miejscowości  Wola Rychwalska, Gadowskie Holendry, Gadówek, Grochowy i Złotkowy.

W Turnieju Piłki Siatkowej natomiast wzięło udział 6 drużyn. Pierwsze miejsce zajęły zawodniczki  z drużyny MKS MOS TUREK. Na drugim miejscu uplasowały się nasze dziewczęta z drużyny LKS Zjednoczeni Rychwał. Trzecie miejsce przypadło drużynie UKS MARATON Sompolno. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary i dyplomy.

Niesprzyjające warunki atmosferyczne zmusiły nas do zmiany planów. Dlatego druga część Rychwalskiej Majówki została przeniesiona do Hali widowiskowo-sportowej. Odbył się tam po raz pierwszy Talent Show, którego celem była prezentacja rychwalskich młodych talentów m.in. wokalnych, tanecznych i aktorskich. Pierwszy Talent show zgromadził wielu młodych uczestników oraz szeroką publiczność. Na scenie zaprezentowała się blisko 100 artystów. W pierwszym rychwalskim Talent Show wzięli udział uczniowie: ze SP w Dąbroszynie, SP Kucharach Kościelnych, SP w Białej Panieńskiej, SP w Grochowach, SP w Jaroszewicach Grodzieckich  oraz Zespołu Szkół w Rychwale. W podziękowaniu za występ dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz słodkie upominki.
Na zakończenie Rychwalskiej Majówki mogliśmy posłuchać koncertu Orkiestry Dętej QUANTUM z Rychwała pod batutą Zbigniewa Osajdy.
Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną Rychwalską Majówkę.