Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

Gmina i Miasto Rychwał
Ostrzeżenie IMGW

Ostrzeżenie z IMGW. Zjawisko: silne burze z opadami deszczu i gradu - wiatr w porywach do 100 km/h. Ważność od godziny 16.00 dnia 05.05.2015 r. do godziny 03.00 dnia 06.05.2015 r.

Ostrzeżenie IMGW


Ogłoszenia Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie

Powiatowy Urząd Pracy w Koninie ogłasza nabór Wniosków na jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej w ramach projektu współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.1.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego pod tytułem „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Powiecie Konińskim (I)”.

INFORMACJE

Powiatowy Urząd Pracy w Koninie ogłasza otwarty nabór Wniosków o zorganizowanie stażu dla osób bezrobotnych w ramach projektu współfinansowanego  z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, Oś priorytetowa I Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1 Wsparcie osób młodych pozostających bez pracy na regionalnym rynku pracy, Poddziałanie 1.1.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego pod tytułem „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Powiecie Konińskim (I)”.

INFORMACJE


„Młodzi Wędkarze” z Kucharach Kościelnych

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE W niedzielę 26 kwietnia br.  na  Kanale „ULGI” w Koninie odbyła się XXXX Impreza Spławikowa o Mistrzostwo Szkół Okręgu PZW w Koninie. Na zawodach nie mogło zabraknąć uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kucharach Kościelnych. Drużyna w składzie: Miłosz Roszak, Wiktor Cieślak oraz Adam Kowalski zajęła III miejsce w kategorii Szkół Podstawowych. Za zwycięskie miejsce uczestnicy otrzymali puchar, dyplom oraz cenne upominki.


ZAPRASZAMY!!!


INFORMACJA DLA MIESZKAŃCÓW GMINY RYCHWAŁ

Nabór deklaracji do projektu budowy mikroinstalacji prosumenckich

– ogniw fotowoltaicznych

Gmina Rychwał ogłasza nabór deklaracji do projektu pod nazwą budowa mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii służących do wytwarzania energii, w szczególności energii elektrycznej lub cieplnej oraz zużywania jej na potrzeby własne obejmującego wykonanie systemu fotowoltaicznego na potrzeby budynku mieszkalnego (gospodarstwa domowego) położonego na terenie gminy Rychwał.

DEKLARACJA

Więcej...
Ogłoszenie o konkursie

Burmistrz Rychwała informuje, że został ogłoszony konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Dąbroszynie. Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać w Urzędzie Gminy i Miasta w Rychwale, Plac Wolności 16 oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale.


Wybory do Izb Rolniczych - ogłoszenie o dyżurach komisji okręgowej


KONKURS PLASTYCZNY „NIE ŚMIECIMY, NIE TRUJEMY – WSZYSTKO PIĘKNIE SEGREGUJEMY!”

Dla placówek oświatowych naszej gminy ogłoszono konkurs plastyczny „Nie śmiecimy, nie trujemy – wszystko pięknie segregujemy!”, który przeznaczony jest dla dzieci i młodzieży w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych klasy I – III, uczniowie szkół podstawowych klas IV – VI oraz uczniowie gimnazjum. Prace powinny przedstawiać Sp[osoby postępowania z odpadami, rolę segregacji odpadów i recyklingu w ochronie środowiska i ograniczeniu wykorzystania surowców naturalnych.

Podsumowanie konkursu planowane jest podczas XVII Święta Ziemi Rychwalskiej RYCHWALIA 2015, przewidziane są atrakcyjne nagrody dla uczniów i szkół, które wezmą udział w konkursie (prace konkursowe uczniów przekazywane są do Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale za pośrednictwem placówki oświatowej). Zakup nagród i wyróżnień w konkursie dofinansowany jest ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.


"Zwycięski Florian"

Zapraszamy do głosowania na SUPER – DRUHA OSP w ramach konkursu pn. „Zwycięski Florian”! Głosowanie trwa do 28 kwietnia.
Swój głos oddaj kandydatów z gminy Rychwał:

- Przemysława Sikorskiego strażaka z OSP Rychwał,
- Kamila Żerkowskiego strażaka z OSP Kuchary Kościelne.

Aby zagłosować wystarczy odwiedzić stronę http://www.lm.pl/zwycieskiflorian, wpisać swój e-mail, odebrać pocztę i kliknąć linki potwierdzający oddanie głosu.
Serdecznie zapraszamy do głosowania!

Więcej...
Koncertowali w Rychwale
Wspaniałą rozrywkę i zabawę zapewniła mieszkańcom gminy Rychwał, Orkiestra Dęta Quantum OSP pod kierownictwem pana Zbigniewa Osajdy. W niedzielne popołudnie wypełniona po brzegi Hala widowiskowo- sportowa zamieniła się w prawdziwą scenę muzyczno - kabaretową.

Relacja TV Wielkopolska cz. 1

Relacja TV Wielkopolska cz.2

Więcej...
Dzieci na turnusie rehabilitacyjnym

W minioną sobotę 11 kwietnia br. ośmioro dzieci z  terenu gminy Rychwał wraz opiekunami rozpoczęło wypoczynek na turnusach rehabilitacyjnych w Kołobrzegu. Podczas tygodniowego pobytu nad morzem, najmłodsi będą mogli odpocząć oraz skorzystać zabiegów rehabilitacyjnych, oferowanych przez Centrum Zdrowia i Relaksu "Verano".

Więcej...
Komenda Miejska PSP w Koninie OSTRZEGA

Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie informuje firmy, instytucje oraz zakłady pracy z terenu  miasta Konina i powiatu konińskiego, że nie jest organizatorem płatnych szkoleń, seminariów czy sympozjów o tematyce dotyczącej ochrony przeciwpożarowej, które połączone są z koncertami oraz z występami artystycznymi. Ponadto nie wspieramy i nie uczestniczmy w tego typu imprezach. 
Z uwagi na otrzymywane sygnały o propozycji sprzedaży po znacznie zawyżonych cenach czujników tlenku węgla i dymu,  pod pretekstem obowiązku wyposażania obiektów użyteczności publicznej w te urządzenia, apelujemy aby nie działać pochopnie i potwierdzać zasadność ich instalowania.
W przypadku podawania się osób za funkcjonariuszy Komendy Miejskiej PSP w Koninie podczas proponowania różnego rodzaju płatnych szkoleń oraz sprzedaży sprzętu przeciwpożarowego, informujemy że istnieje możliwość kontaktu z Komendą Miejską PSP w Koninie w celu sprawdzenia wiarygodności tych osób.


XII Mistrzostwa Wielkopolski OYAMA Karate w Kata
W dniu 11 kwietnia 2015r. w Hali widowiskowo-sportowej w Rychwale odbyły się XII Mistrzostwa Wielkopolski Oyama Karate w Kata. Organizatorem tej dużej i bardzo udanej imprezy był Turkowski Klub Karate i Gmina Rychwał.

Relacja Wirtualny Konin

Relacja TV Wielkopolska

Więcej...
Fundusze unijne dla samorządów i rolników 2014-2020

Rusza kolejny okres ubiegania sie o środki unijne 2014-2020, i mimo tego, że nowy okres programowania formalnie  już się rozpoczął, to najprawdopodobniej o fundusze unijne będzie można ubiegać się najwcześniej w połowie 2015 roku. Pozyskane środki będzie można zainwestować m.in. w badania naukowe i ich komercjalizację, kluczowe połączenia drogowe (autostrady, drogi ekspresowe), rozwój przedsiębiorczości, transport przyjazny środowisku (kolej, transport publiczny), cyfryzację kraju (szerokopasmowy dostęp do Internetu, e-usługi administracji) czy włączenie społeczne i aktywizację zawodową.

Więcej...
«StartWstecz12345678910DalejWstecz»

Page 10 of 66