Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

Gmina i Miasto Rychwał
XIV Sesja Rady Miejskiej w Rychwale

W dniu 4 grudnia 2015 r./piątek/ o godz. 13:00 w sali sali konferencyjnej Hali widowiskowo-sportowej w Rychwale, przy ul. Sportowej 34 odbędzie się XIV Sesja Rady Miejskiej w Rychwale.

Zawiadomienie i porządek obrad


Konkurs ofert na realizację zadań publicznych

Burmistrz Rychwała ogłasza otwarty konkurs ofert na  realizację zadań publicznych w zakresie wspierania i upowszechniania rozwoju kultury fizycznej i sportu w gminie Rychwał.

Konkurs pn. " Rozwój kultury fizycznej i sportu w gminie Rychwał w roku 2016" - Informacje o konkursie

 


Teraz są już prawdziwymi przedszkolakami

Pierwszą ważną uroczystość przedszkolną w swoim w życiu przeżyły przedszkolaki z grupy "Misiaki" Przedszkola Samorządowego Plastuś w Rychwale. Maluchy zostały uroczyście pasowane na przedszkolaka.
Był to wyjątkowy dzień dla trzy-i czterolatków, które po raz pierwszy wystąpiły w nowej roli przedszkolaka - aktora, który tańczy, śpiewa i recytuje. Dzieci prezentowały swoją część artystyczną przed licznie zgromadzoną publicznością, wśród której nie zabrakło ich rodziców oaz rodzeństwa.


Więcej...
Ankieta dla mieszkańców Plan Gospodarki Niskoemisyjnej

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: www.nuvarro.pl

Ankieta dla mieszkańców

Ankieta dla przedsiębiorców


Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS

Informacja prasowa

Dyżury ekspertów/Temat seminarium

 


Bezpiecznie i kolorowo w parku

W bieżącym roku zrealizowano dwie inwestycje powiększające tereny rekreacyjne gminy Rychwał. W Grochowach powstał nowy plac zabaw dla dzieci wraz z siłowniami zewnętrznymi, a na terenie Parku Miejskiego w Rychwale dokonano doposażenia i wymiany urządzeń zabawowych a także zamontowano ogrodzenie od strony ul. Tuliszkowskiej oraz odnowiono ogrodzenie od strony ul. Złotkowskiej.

Więcej...
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW RYCHWAŁA


Informacja dla mieszkańców gminy Rychwał

Z przeprowadzonych kontroli i statystyk wynika, że część mieszkańców, którzy zadeklarowali selektywną zbiórkę odpadów nie wywiązuje się z ciążącego na nich obowiązku segregowania odpadów. W pojemnikach na odpady zmieszane znajdują się odpady, które powinny być wysegregowane. Z niektórych nieruchomości odpady segregowane w workach w ogóle nie są wystawiane do odebrania. Urząd Gminy i Miasta w Rychwale zmuszony jest do podjęcia częstszych kontroli w zakresie prawidłowego segregowania odpadów. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości właścicielowi nieruchomości zostanie naliczona wyższa opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Dla przypomnienia, jak prawidłowo segregować odpady, w najbliższym czasie przekazana zostanie Państwu ulotka informacyjna (przy odbiorze odpadów segregowanych).

Więcej...
ZMIANY W CENNIKU WYNAJMU HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że od 20 października obowiązuje nowy cennik wynajmu hali widowiskowo-sportowej w Rychwale. Zapraszamy do zapoznania się z nowymi atrakcyjnymi cenami.

CENNIK: http://rychwal.nazwa.pl/images/2016/cennik%20hala.pdf


Konsultacje zakończone

Zakończyły się konsultacje społeczne projektu Programu współpracy Gminy Rychwał z organizacjami pozarządowymi - jednego z najważniejszych dokumentów regulujących współpracę sektora pozarządowego z samorządem Rychwała w 2016 roku.

Więcej...
XIII Sesja Rady Miejskiej w Rychwale

W dniu 6 listopada 2015 r./piątek/ o godz. 13:00 w sali narad Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale, Plac Wolności 21 odbędzie się XIII Sesja Rady Miejskiej w Rychwale.

Zawiadomienie i porządek obrad


INFORMACJA

Informujemy o możliwości pozyskania dofinansowania z Województwa Wielkopolskiego do budowy zbiorników wodnych o powierzchni od 0,5 do 2,0 ha w kwocie 60.000 zł/ha oraz ich renowacji w kwocie 30.000zł/ha
Szczegółowe informacje na stronie Urzędu Marszałkowskiego pod adresem http://www.bip.umww.pl/292---293---kategoria_domyslna---podzial-srodkow-budzetu-wojewodztwa-wielkopolskiego-przeznaczonych-na-prace oraz pod numerami telefonów 61 626 65 47 lub 61 626 65 50.


Stowarzyszenia – ma być łatwiej

26 października 2015 r. prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o zmianie ustawy - Prawo o stowarzyszeniach oraz niektórych innych ustaw. To pierwsza, tak znacząca zmiana w ustawie uchwalonej ćwierć wieku temu (w kwietniu 1989 r.). Czy nowelizacja będzie impulsem do rozwoju trzeciego sektora? Ile mamy czasu na przygotowanie się do zmian?

WIĘCEJ INFORMACJI NA STRONIE: http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1667479.html


Odgłosy Rychwalskie nr 44 Październik 2015


«StartWstecz12345678910DalejWstecz»

Page 2 of 66