Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

Gmina i Miasto Rychwał
INFORMACJA


ZAPISZ DZIECKO DO BIBLIOTEKI


SPORTOWE ZAKOŃCZENIE LATA


Złote i Diamentowe gody par małżeńskich

W dniu 24 września 2015 r. szesnaście par z terenu Gminy i Miasta Rychwał świętowało jubileusz 50-lecia, 60-lecia i 64-lecia pożycia małżeńskiego. W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyli również: Burmistrz Rychwała Stefan Dziamara, Wiceburmistrz Ewa Jędrzejczak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Rychwale Roman Drewniacki oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Beata Lewandowska. Burmistrz Rychwała wręczył dostojnym Jubilatom medale „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, a także złożył  najserdeczniejsze życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności na dalszą drogę życia. Uroczystość uświetnił występ dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kucharach Kościelnych.

Relacja Wirtualny Konin

Więcej...
Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek


Uroczystości ku czci pomordowanych w Białej Panieńskiej

W dniu 18 września 2015 r., u stóp Pomnika Pomordowanych Kaliszan, na pograniczu dwóch powiatów kaliskiego i konińskiego oraz gmin Stawiszyn i Rychwał, w lesie w miejscowości Biała Panieńska odbyły się uroczyste obchody 73 Rocznicy ku czci Pomordowanych podczas II Wojny Światowej. W tym roku gospodarzem obchodów była Gmina Rychwał.

Relacja TV Wielkopolska

Więcej...
Turystyczny ZOOM na region koniński


XII Sesja Rady Miejskiej w Rychwale

W dniu 22 września 2015 r./wtorek/ o godz. 13:00 w sali narad Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale, Plac Wolności 21 odbędzie się XII Sesja Rady Miejskiej w Rychwale.

Zawiadomienie i porządek obrad


XII Impresje Muzyczne – Powiatowy Piknik Orkiestr Dętych

XII Impresje Muzyczne – Powiatowy Piknik Orkiestr Dętych za nami. Impreza rozpoczęła się w sobotni wieczór, 12 września, koncertem zaprzyjaźnionej orkiestry z Woli. Niedzielne popołudnie natomiast tradycyjnie rozpoczęło się uroczystą paradą orkiestr i zespołów, motocyklistów, konnych zaprzęgów, oraz grup formalnych działających w gminie Rychwał, z Placu Wacława Jedyńskiego do Parku Miejskiego w Rychwale.

 

Więcej...
Uroczystość ku czci Pomordowanych podczas II Wojny Światowej


"Dotknij Kultury w Amfiteatrze"

W sobotę 12 września w rychwalskim Amfiteatrze miało miejsce wydarzenie kulturalne „Dotknij Kultury w Amfiteatrze”. „Tatr maski, Dąbroszyn-Rychwał 2015, maska antyczna, maska współczesna” to projekt dofinansowany przez Zarząd Powiatu Konińskiego w ramach którego, na scenie zaprezentowali się uczniowie ze szkól z gminy Rychwał, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rzgowie.

Relacja TV Wielkopolska

Więcej...
INFORMACJA DLA ROLNIKÓW DOT. SZACOWANIA STRAT W WYNIKU SUSZY

Uprzejmie informujemy, iż nowelizowane rozporządzenie w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wyznacza termin do końca września, w którym rolnicy poszkodowani przez susze będą mogli składać wnioski o udzielenie pomocy. W związku z koniecznością przygotowania protokołów z szacowania strat, które stanowią obowiązkowy załącznik do wniosku o udzielenie pomocy przez ARiMR, uprzejmie informujemy, że w dniach 15, 16 i 17 września br. Komisja ds. szacowania strat będzie przyjmować zgłoszenia i sporządzać protokoły, dla tych gospodarstw dla których nie były one sporządzone w pierwszym terminie.
Informujemy, że 21 sierpnia rozszerzono katalog upraw objętych suszą, o ziemniaki i rośliny strączkowe a 1 września o kukurydzę na kiszonkę. Rolnicy, dla których sporządzono już wcześniej protokoły, w których nie uwzględniono ww. upraw, mogą się zgłaszać, w wyznaczonych dla danej miejscowości terminach celem ujęcia w protokołach strat w tych uprawach.
Jednocześnie informujemy, że w przypadku strat zgłaszanych po 17 sierpnia 2015 r. w uprawach zbóż, czyli po dacie zakończenia żniw na terenie naszej gminy, ze względu na brak możliwości zweryfikowania zgłoszeń, straty te nie będą uwzględniane w protokołach (poziom straty będzie wynosił 0%).
Informujemy, że zgodnie z rozporządzeniem w sprawie szczegółowego zakresu i sposobów realizacji niektórych zadań Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, warunkiem uzyskania pomocy, jest wykazanie strat na poziomie nie mniejszym niż 30 %.
UWAGA!
Termin składania zgłoszeń i sporządzania protokołów przez gminną komisję – 15, 16 i 17 września 2015 r. zgodnie z harmonogramem.
Termin przyjmowania wniosków o pomoc przez ARiMR od 11 do 30 września 2015 r.Zapraszamy na Impresje Muzyczne


"Dotknij Kultury w Amfiteatrze"


«StartWstecz12345678910DalejWstecz»

Page 4 of 66