Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

Noc bibliotek w rychwalskiej bibliotece PDF  | Print |  E-mail

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Rychwale włączyła się do pierwszej ogólnopolskiej akcji - Noc Bibliotek. Akcja ta miała na celu promocję czytelnictwa i biblioteki jako miejsca, w której warto bywać.

Biblioteka publiczna otworzyła tej nocy drzwi przed czytelnikami.  Była to również okazja do zaprezentowania swoich zbiorów oraz poszerzenia grona czytelników.
Nocy towarzyszyła akcja „Przynieś książkę do biblioteki”-odwiedzający bibliotekę mogli przekazać już przeczytane pozycje książkowe ze swoich zbiorów. Dzięki temu znacznie wzbogacił się księgozbiór biblioteki.

We współpracy ze Stowarzyszeniem Nowe Horyzonty, nasza biblioteka otrzymała bezpłatny dostęp do filmu pt. „Sekrety Eleonory”, który obejrzeli najmłodsi czytelnicy . Film ten topiękna animacja, która opowiada o magii płynącej z baśni i bajek i w ciekawy sposób zachęca, by czytać książki.Poruszony problem czytania książek połączony z bajkowymi postaciami powoduje, że „Sekret Eleonory” to wyjątkowa zabawa, a jednocześnie nauka dla najmłodszych.