Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

Konkurs Fotograficzny „Krajobraz Gminy Rychwał z drzewem w tle” rozstrzygnięty PDF  | Print |  E-mail

W październiku rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny „Krajobraz Gminy Rychwał z drzewem w tle”. Zdjęcia nadesłane w konkursie mogły przedstawiać krajobraz gminy Rychwał, w którym występują pojedyncze drzewa, ich szczegóły, szpaler, aleję, zadrzewienia śródpolne lub fragment lasu, parku, czy sadu.

Celem konkursu było rozwijanie u dzieci i młodzieży umiejętności obserwacji przyrody, jej dokumentowania oraz opisu.
Do konkursu przystąpiły trzy szkoły: Zespół Szkół w Rychwale, Szkoły Podstawowe z Grochów i Kuchara Kościelnych. Spośród 53 prac wyłoniono zwycięzców.
Szkoła podstawowa: I miejsce Julia Biernad, II miejsce Wiktoria Frątczak, a III Katarzyna Smarz, wyróżniono prace wykonane przez Annę Glanc, Maję Kaźmierczak i Martynę Marciniak.
Gimnazjum: I miejsce Dominika Szczap, II – Aleksandra Matuszak,  III – Iga Bąk, wyróżnienia przyznano: Patrycji Jańczak, Nikoli Klimczak, Karolinie Funtowicz oraz Oldze Gmachowskiej.
Nadesłane prace prezentowały wysoki poziom. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają nagrody i upominki, które zostaną wręczone w szkołach podczas uroczystych apeli z okazji święta Odzyskania Niepodległości. Zakup nagród w konkursie dofinansowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.