Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

Spotkanie z policjantami - ''Bezpieczne Wakacje'' PDF  | Print |  E-mail

We wtorek 23 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Rychwale odbyło się spotkanie dla uczniów klas I szkół podstawowych z terenu Gminy Rychwał, poświęcone bezpieczeństwu podczas wypoczynku letniego. Prelekcję, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów przeprowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Rychwale.

Funkcjonariusze policji przypomnieli dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, prawidłowego przejścia przez jezdnię, omówili jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba lub gdy się zgubimy, przypominali dzieciom zasady bezpieczeństwa podczas zabawy w domu i na podwórku. Policjanci przestrzegali również uczniów przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk, rozpalaniem ognisk, organizowaniem zabaw w niebezpiecznych miejscach.
Celem spotkania było przypomnienie uczniom podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, czy na drodze, uwrażliwienie na różne niebezpieczeństwa oraz kształtowanie wyobraźni i myślenia przyczynowo-skutkowego.
Wszystkie potrzebne informacje na temat bezpieczeństwa uczniowie będą mogli również znaleźć w otrzymanych podczas prelekcji, broszurkach informacyjno-edukacyjnych „Bezpieczne wakacje”. Dziękujemy Komendantowi Komisariatu Policji w Rychwale Panu Henrykowi Grądzielowi oraz funkcjonariuszom policji za przygotowanie tak ciekawego i pouczającego spotkania.