Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

Gmina i Miasto Rychwał
Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń w SP w Grochowach

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”, którego hasłem przewodnim było: „Prawo, Przyjaźń, Tolerancja”. Konkurs trwał od 15 września 2014 r. do 15 kwietnia 2015 r. i został zorganizowany przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

 

Więcej...
Festiwal Szkoły z Klasą 2.0 w Kucharach Kościelnych

27 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kucharach Kościelnych odbył się Festiwal 2.0. Była to uroczystość podsumowująca pracę nauczycieli i uczniów uczestniczących w programie Szkoła z Klasą 2.0. Wzięli w niej udział zaproszeni goście: Kierownik Referatu Oświaty, Promocji, Kultury i Sportu w Rychwale, proboszcz tutejszej parafii, dyrektor Zespołu Szkół w Rychwale, dyrektor Szkoły Podstawowej w Grochowach, dyrektor Szkoły Podstawowej w Jaroszewicach, dyrektor Przedszkola Samorządowego „Plastuś” w Rychwale, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kucharach Kościelnych, rodzice, nauczyciele oraz uczniowie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Więcej...
Noc bibliotek w rychwalskiej bibliotece

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Rychwale włączyła się do pierwszej ogólnopolskiej akcji - Noc Bibliotek. Akcja ta miała na celu promocję czytelnictwa i biblioteki jako miejsca, w której warto bywać.

Więcej...
KOMUNIKAT

PGKiM w Rychwale informuje o możliwości wystąpienia okresowych przerw w dostawie wody dla mieszkańców Gminy Rychwał. Prosimy o ograniczenie do odwołania zużycia wody na cele inne niż bytowe.

Za utrudnienia przepraszamy.


Ważny komunikat


ZAPRASZAMY!!!


Kolonie dla dzieci z rodzin rolniczych

Zarząd Stowarzyszenia Rodzina, Kultura, Edukacja, Rozwój Wsi Centrum w Grodźcu informuję że organizuje kolonie dla dzieci z rodzin rolniczych w wieku od 9 do 16 lat w miejscowości Dźwirzyno, ośrodek "Geo-Sea", koszt wyjazdu 350 zł. Wyjazd w dniu 24.07.2015.

Ogłoszenie

Program kolonii


PIKNIK RODZINNY "WSPÓNIE PO ZDROWIE"Piąty „Piknik Rodzinny” w Grabowej za nami. Tym razem wydarzenie zostało zorganizowane pod hasłem „Wspólnie po zdrowie” i zostało dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie. Organizatorami rodzinnego spotkania byli: Burmistrz Rychwała, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział Gminny w Rychwale, Sołectwo Grabowa, Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" oraz Spółdzielnia Socjalna „PORYW” w Rychwale. Na uczestników pikniku tych najmłodszych oraz starszych czekało mnóstwo atrakcji.
Więcej...
"Dzień Rodziny" w Szkole Filialnej w Siąszycach

29 maja br. w Szkole Filialnej w Siąszycach odbył się „Dzień Rodziny”, podczas którego dzieci przygotowały występy artystyczne dla swoich rodzin. Był to czas, w którym najmłodsi mogli pochwalić się rodzicom swoimi osiągnięciami artystycznymi i edukacyjnymi.

Więcej...
Absolutorium dla Burmistrza

28 maja br. w sali Narad Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale odbyła się VII Sesja Rady Miejskiej, poświęcona wykonaniu budżetu za rok 2014 i udzieleniu absolutorium Burmistrzowi Rychwała.
Po przedstawieniu sprawozdań i wysłuchaniu opinii Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej, wszyscy Rychwalscy Rajcy jednogłośnie opowiedzieli się za udzieleniem absolutorium Burmistrzowi Rychwała panu Stefanowi Dziamarze.

Relacja Wirtualny Konin

Relacja TV Konin

Więcej...
Bibiloteka w Rychwale zaprasza na Noc Bibliotek


PIKNIK RODZINNY

Więcej...
WYBORY DO RAD POWIATOWYCH WIELKOPOLSKIEJ IZBY ROLNICZEJ


Nabór zgłoszeń do konkursu: Wielkopolski Rolnik Roku 2015

Uprzejmie informuję o rozpoczęciu naboru zgłoszeń do piętnastej edycji konkursu: Wielkopolski Rolnik Roku 2015, którego celem jest upowszechnienie nowych rozwiązań technologicznych, technicznych i organizacyjnych w gospodarstwach rolnych województwa wielkopolskiego. Wszyscy rolnicy zainteresowani udziałem w konkursie powinni zgłaszać się do swoich Sołtysów do dnia 8 czerwca 2015 r. celem zgłoszenia do udziału w konkursie. Wytypowani rolnicy muszą wypełnić ankietę i deklarację uczestnictwa  w konkursie. Formularze są dostępne u Sołtysów lub w pok. nr 1 Urzędu Gminy i Miasta Rychwał oraz na stronie internetowej:

www.umww.pl/Urząd/Departamety/Departament Rolnictwa i Rozwoju Wsi/Dokumenty do pobrania


«StartWstecz12345678910DalejWstecz»

Page 8 of 66