Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

PIKNIK RODZINNY "WSPÓNIE PO ZDROWIE" PDF  | Print |  E-mailPiąty „Piknik Rodzinny” w Grabowej za nami. Tym razem wydarzenie zostało zorganizowane pod hasłem „Wspólnie po zdrowie” i zostało dofinansowane przez Starostwo Powiatowe w Koninie. Organizatorami rodzinnego spotkania byli: Burmistrz Rychwała, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci oddział Gminny w Rychwale, Sołectwo Grabowa, Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" oraz Spółdzielnia Socjalna „PORYW” w Rychwale. Na uczestników pikniku tych najmłodszych oraz starszych czekało mnóstwo atrakcji.

Dla miłośników dwóch kółek zorganizowano kolejny Rodzinny Rajd Rowerowy w którym, tym razem uczestniczyli także zaprzyjaźnieni rowerzyści z Gminy Rzgów. Uczniowie Zespołu Szkól w Rychwale natomiast przygotowali Happening Antynikotynowy, który ulicami Rychwała przeszedł do „Grabowskiej Altany”. Celem tego wydarzenia było zwrócenie uwagi po raz kolejny na szkodliwość palenia papierosów i promocja zdrowego odżywiania.

Piknik uświetniły swoimi wspaniałymi występami uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Kucharach Kościelnych. Wszyscy artyści otrzymali gromkie brawa.
Dla uczestników sobotniego spotkania Animatorzy rychwalskiego Orlika przygotowali „Rodzinny Turniej Sportowy”. Chętnych do sportowych zmagań nie brakowało, nawet najmłodsi pokazali co potrafią. Rodziny, które wykazały się najlepszą sprawnością fizyczną otrzymały puchary, natomiast pozostali uczestnicy pamiątkowe dyplomy. Na tym jednak nie koniec dla miłośników muzyki przygotowano konkurs „Jaka to melodia?”, w którym dzieci i dorośli mogli wykazać się swoja wiedzą muzyczną, natomiast wielbiciele tańca mogli sprawdzić swoją kondycję w maratonie fitness.
Był też pokaz udzielania pierwszej pomocy, podczas którego uczestnicy pikniku dowiedzieli się jak należy zachować się w razie zaistnienia wypadku i jak udzielić fachowej i bezpiecznej pierwszej pomocy przedlekarskiej.
Na wszystkich uczestników Pikniku Rodzinnego czekały pyszne i zdrowe potrawy, które swym wyglądem i smakiem zadowoliły nawet tych najbardziej wymagających smakoszy.
„V Piknik Rodzinny” w Grabowej zakończyła zabawa taneczna, która trwała do późnych godzin nocnych. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację tego wydarzenia.