Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

Odnawialne źródła energii w gminie Rychwał - ogniwa fotowoltaiczne PDF  | Print |  E-mail

Gmina Rychwał jeszcze w tym roku zrealizuje projekt mający na celu ograniczenie niskiej emisji na swoim terenie, a dofinansowanie budowy ogniw fotowoltaicznych będzie kolejną inwestycją, dzięki której gmina będzie jeszcze bardziej ekologiczna.
4 sierpnia 2015r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego miało miejsce uroczyste podpisanie umów o przyznanie pomocy w ramach PROW dla operacji dotyczących budowy mikroinstalacji prosumenckich wykorzystujących odnawialne źródła energii.

 

Jedną z trzech gmin w Wielkopolsce, której udało się uzyskać to dofinansowanie jest gmina Rychwał. Jej wniosek został oceniony najwyżej spośród wszystkich złożonych. Zgodnie z podpisaną przez burmistrza Stefana Dziamarę umową, gmina otrzyma pomoc w wysokości 90 proc. na realizację projektu o wartości ponad miliona złotych. W ramach tego zadania do końca września zostanie wykonanych 27 instalacji fotowoltaicznych – 25 na nieruchomościach należących do mieszkańców i 2 na obiektach użyteczności publicznej, tj. bibliotece i oczyszczalni ścieków.
Dzięki realizacji projektu energia produkowana ze źródła odnawialnego, jakim jest promieniowanie słoneczne, pozwoli na zmniejszenie zużycia energii pozyskiwanej z paliwa kopalnianego, a tym samym ograniczy emisję szkodliwych substancji do powietrza.
Inwestycja przełoży się także na ograniczenie wydatków gospodarstw domowych i samorządu gminnego związanych z zakupem energii.