Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń w SP w Grochowach PDF  | Print |  E-mail

W roku szkolnym 2014/2015 nasza szkoła wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”, którego hasłem przewodnim było: „Prawo, Przyjaźń, Tolerancja”. Konkurs trwał od 15 września 2014 r. do 15 kwietnia 2015 r. i został zorganizowany przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

 

Głównym jego celem było podniesienie poziomu bezpieczeństwa szkół i uczniów oraz przeciwdziałanie patologiom. Zadaniem szkoły było wykonanie 10 zadań, które zostały ocenione punktowo przez jury konkursu. Nauczyciele, uczniowie i rodzice przystąpili

 

do realizacji zadań konkursowych. Koordynatorem konkursu w naszej szkole była pani Aleksandra Flis. Odbywały się spotkania oraz pogadanki z psychologiem i pedagogiem szkolnym. Zorganizowano również spotkanie z policjantami i adwokatem. Uczniowie aktywnie brali udział w konkursie: wykonali szereg prac plastycznych, napisali wypracowanie na temat „Co powinno zmienić się w Twojej szkole, rodzinie, otoczeniu, by poprawić relacje między ludźmi?”. Klasa II przygotowała scenkę antynikotynową pt. „W krainie palaczy”. Brali udział w dyskusjach, debatach i w konserwatoriach związanych z konkursem.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło pod koniec kwietnia, w wyniku którego nasza szkoła otrzymała certyfikat i tytuł „Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń”.