Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

Gmina i Miasto Rychwał
Półkolonie w Rychwale

Od poniedziałku 13 lipca 2015 r. rozpoczyna się I Turnus Półkolonii w Rychwale.
Osoby zakwalifikowane na I Turnus spotykają się w poniedziałek 13 lipca o godz. 9:00 na Boisku ORLIK przy ul. Sportowej w Rychwale.
Obowiązuje strój sportowy.


Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 
 W niedzielę 5 lipca br. na Stadionie Miejskim w Rychwale odbyły się Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze. Mimo upału zawodom towarzyszyła nie tylko sportowa rywalizacja ale i wspaniała atmosfera. Zawodnicy mogli liczyć na doping kibiców, licznie zgromadzonych na trybunach.

Relacja Konin Nasze Miasto

Relacja Wirtualny Konin

Więcej...
Kolonie w Lądku-Zdroju


 


 


Dobiega końca pierwszy turnus kolonii w Lądku-Zdroju. Na drugi turnus kolejna grupa dzieci wyjeżdża już w poniedziałek 6 lipca br.
Więcej...
Spotkanie z policjantami - ''Bezpieczne Wakacje''

We wtorek 23 czerwca 2015 r. w Zespole Szkół w Rychwale odbyło się spotkanie dla uczniów klas I szkół podstawowych z terenu Gminy Rychwał, poświęcone bezpieczeństwu podczas wypoczynku letniego. Prelekcję, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród uczniów przeprowadzili policjanci z Komisariatu Policji w Rychwale.

Więcej...
90-lecie OSP w Czyżewie

 

W sobotę 20 czerwca w Czyżewie obchodzono Gminny Dzień Strażaka oraz jubileusz 90-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Czyżewie. Był przemarsz poddziałów strażackich oraz Orkiestry Quantum OSP w Rychwale na plac przy remizie OSP w Czyżewie. Następnie Ksiądz Czesław Król proboszcz Parafii pw. Wszystkich Świętych w Kucharach Kościelnych oraz kapelan Ochotniczej Straży Pożarnej Gminy Rychwał, Ksiądz Marek Molewski. odprawili Mszę Świętą.
Więcej...
Rychwalia 2015


W tym roku obchodziliśmy już po raz XVII Święto Ziemi Rychwalskiej - Rychwalia 2015, które jak zwykle przyciągnęło tłumy nie tylko mieszkańców naszej gminy. W tym roku gościliśmy również delegacje z partnerskiego miasta Rychvald z Czech oraz z Ukrainy. Rychwalia 2015 z pewnością można zaliczyć do bardzo udanych. Dwa dni były wypełnione po brzegi muzyką, rozrywkami dla dzieci i sportowymi atrakcjami. Na stadionie stanęła ogromna scena, na której występowali lokalni artyści nie tylko.
Więcej...
"Bezpieczne życie seniorów"

18 czerwca br. w sali konferencyjnej Hali widowiskowo-sportowej w Rychwale odbyło się spotkanie w ramach programu „Bezpieczne Życie Seniorów”. Tematem spotkania było zapobieganie przestępstwom i innym zachowaniom aspołecznym, których ofiarą padają osoby starsze. Jak się przed tym niebezpieczeństwami ustrzec podpowiadali przedstawiciele Policji, oraz Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem.

Więcej...
VIII Sesja Rady Miejskiej w Rychwale

W dniu 24 czerwca 2015 r./środa/ o godz. 13:00 w sali narad Urzędu Gminy i Miasta w Rychwale, Plac Wolności 21 odbędzie się VIII Sesja Rady Miejskiej w Rychwale.

Zawiadomienie i porządek obrad


Wyniki rekrutacji dzieci na kolonie w Lądku-Zdroju

Poniżej publikujemy aktualną listę osób zakwalifikowanych do udziału w koloniach w Lądku Zdroju. Jednocześnie informujemy, że mamy jeszcze jedno wolne miejsce na II turnus. Informacja pod nr tel. 63 248 10 01 w. 19.

Wpłaty za kolonie letnie należy dokonać na konto Gminy Rychwał:
BS Konin O/Rychwał nr 04 8530 0000 0800 0130 2000 0002 w nieprzekraczalnym terminie do 19 czerwca 2015 r. W tytule przelewu należy wpisać: imię i nazwisko dziecka oraz numer turnusu z dopiskiem „KOLONIE”.


LISTA OSÓB ZAKWALIFIKOWANYCH NA KOLONIE W LĄDKU-ZDROJU

Informujemy również, że nadal trwa rekrutacja dzieci na półkolonie organizowane w Rychwale. Zostały ostatnie wolne miejsca na III turnus półkolonii w terminie 27-31 lipca br. O przyjęciu na półkolonie decyduje kolejność zgłoszeń.


Sesja specjalna z okazji 25-lecia samorządu terytorialnego
W piątek 12 czerwca br. w ramach obchodów XVII Święta Ziemi Rychwalskiej  w Rychwale odbyła się uroczysta sesja specjalna poświęcona Jubileuszowi 25 - lecia samorządu terytorialnego w gminie Rychwał. W Hali widowiskowo-sportowej spotkali się parlamentarzyści, samorządowcy i mieszkańcy Rychwała oraz goście z sąsiednich gmin i powiatu konińskiego. Uroczysta sesja rozpoczęła się od odśpiewania Hymnu Państwowego, następnie zebranych przywitał Przewodniczący Rady Miejskie w Rychwale obecnej kadencji Roman Drewniacki.

Więcej...
Ogólnopolski Konkurs Poetycki- Maria Dąbrowska – patronka mojej szkoły.

16 czerwca 2015 r. w Szkole Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kucharach Kościelnych odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego - „Maria Dąbrowska – patronka mojej szkoły”. Konkurs otrzymał patronat finansowy Kuratora Oświaty w Poznaniu. Jury przewodniczyła pani Dorota Grzechowiak-pisarka, pedagog i dziennikarka z Konina. Wśród nagrodzonych byli uczniowie z Zespołu Szkół w Grodźcu i Zespołu Szkół w Russowie. Na uroczystość przybyli również pani Wiceburmistrz Ewa Jędrzejczak, Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej w Rychwale Zofia Michalak, sołtys Kuchar Kościelnych Marek Kowalski, nauczyciele zaprzyjaźnionych szkół spoza gminy Rychwał, a także inni zaproszeni goście. Z tej okazji został wydany okolicznościowy tomik nagrodzonych wierszy.

Więcej...
Bezpieczne Życie Seniorów

Serdecznie zapraszamy wszystkich seniorów z terenu gminy Rychwał na organizowane przez Komendę Miejską Policji w Koninie spotkanie w ramach programu „Bezpieczne Życie Seniorów”, które odbędzie się 18 czerwca 2015 r. od godziny 10:00 do 12:00, w Hali widowiskowo-sportowej w Rychwale, ul. Sportowa 34.

Tematem spotkania będzie zapobieganie przestępstwom i innym zachowaniom aspołecznym, których ofiarą padają osoby starsze. Jak się przed tym niebezpieczeństwami ustrzec podpowiedzą przedstawiciele Policji, Państwowej Straży Pożarnej i pracownicy Inspekcji Handlowej.Zmiany na lepsze z LGD


Rychwalia 2015

13 - 14 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Rychwale po raz kolejny odbędzie się Święto Ziemi Rychwalskiej - „Rychwalia 2015”, na które już dziś chciałbym Państwa serdecznie zaprosić.

Święto Ziemi Rychwalskiej – „Rychwalia” to przede wszystkim doskonały czas na odpoczynek i dobrą zabawę, ale również okazja do nawiązywania nowych kontaktów i wzajemnej współpracy.

W przygotowanie tego wydarzenia zaangażowanych jest wiele osób, a organizacja wymaga nie tylko dobrego współdziałania i znacznych nakładów pracy, ale przede wszystkim określonych środków finansowych.

Biorąc pod uwagę skromny budżet naszej gminy, uprzejmie prosimy Państwa o wsparcie. Będziemy niezmiernie wdzięczni za każdy, nawet najskromniejszy gest, który zasili fundusz organizacyjny tegorocznego Święta Gminy Rychwał.

Duże zainteresowanie, jakim cieszy się nasza dwudniowa impreza wśród mieszkańców gminy Rychwał i ościennych miejscowości, daje Państwu możliwość szerokiej promocji poprzez umieszczenie loga i banerów reklamowych. Informacja o Państwa wsparciu będzie przekazywana przez osobę prowadzącą imprezę w trakcie jej trwania. Ukażą się także relacje w lokalnych mediach tj. TV, radio i prasa.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam do miłego i wspólnego spędzenia z nami czasu.

Wpłaty można dokonać na konto:

BS Konin O/Rychwał 04 8530 0000 0800 0130 2000 0002

Tytuł wpłaty: Rychwalia 2015


«StartWstecz12345678910DalejWstecz»

Page 7 of 66