Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

30-lecie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale PDF  | Print |  E-mail

30-lecie istnienia obchodził w środę, 14 października 2015 r. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Piotra Janaszka w Rychwale.  Uroczystości związane z tym wspaniałym Jubileuszem zostały połączone z Obchodami Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uroczystości stały się okazją do uhonorowania nauczycieli i pracowników niepedagogicznych szkół i placówek, dla których organem prowadzącym jest Powiat Koniński. Wyróżnieni za szczególne osiągnięcia zawodowe pracownicy oświaty otrzymali nagrody starosty konińskiego oraz dyrektorów szkół. Nagrodę starosty za wybitne wyniki w nauce odebrał też Bartosz Śliwicki z drugiej klasy Liceum Ogólnokształcącego w Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sompolnie, wzorowy uczeń oraz laureat olimpiad i konkursów przedmiotowych, m.in. wojewódzkiego i ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Mediach. Po uroczystej akademii, rozpoczęły się obchody związane z jubileuszem trzydziestolecia istnienia placówki. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło byłych pracowników szkoły, jej absolwentów i przyjaciół szkoły oraz zaproszonych gości i delegacji z placówek prowadzonych przez Powiat Koniński. 30 lat istnienia ośrodka to kilka pokoleń nauczycieli, pracowników szkoły,  uczniów i rodziców. Jubileusz to wyjątkowa okazja, by po raz kolejny spojrzeć wstecz, dziękując Nauczycielom, Pracownikom, którzy nadawali Placówce dzisiejszy kształt. Za wieloletni trud i za serce podziękowania otrzymali Dyrektorzy Ośrodka: pan Antoni Baranowski dyrektor placówki w latach 1985-1996, pan Jan Limaszewski – dyrektor Ośrodka w latach 1996-2006 oraz pani Renata Szczepaniak pełniąca tę funkcję od 2006 r. do chwili obecnej. Tak doniosły jubileusz był również doskonałą okazją do wręczenia odznak honorowych „Zasłużony dla Gminy i Miasta Rychwał”, które na wniosek Burmistrza Rychwała Stefana Dziamary, przyznano paniom Renacie Szczepaniak i Zofii Dziamarze oraz panom Antoniemu Baranowskiemu i Janowi Limaszewskiemu. Kapituła odznaki Honorowej nadała te Odznaki  Honorowe, za serce i wkład pracy w kształcenie i wychowanie kolejnych pokoleń, za dbałość o odpowiednie warunki do realizacji zadań dydaktycznych, opiekuńczo-wychowawczych, za  efektywną współpracę z samorządem Rychwała oraz wieloletnie zaangażowanie się w rozwój placówki, a w przypadku Pani Zofii i Pana Antoniego od pierwszych dni jej istnienia. Ostatnim punktem uroczystości był bardzo bogaty program artystyczny przygotowany przez nauczycieli i podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rychwale.
Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. Piotra Janaszka to wyjątkowe miejsce z bogatą historią i dorobkiem, którego początki sięgają roku 1985. Dziś Ośrodek tworzy właściwe warunki edukacyjne, wychowawcze, zdrowotne i materialne umożliwiające wychowankom prawidłowy przebieg procesów rozwoju, rewalidacji, rehabilitacji i integracji. Z roku na rok staje się coraz bardziej nowoczesną i bogato wyposażoną placówką. SOSW w Rychwale to ludzie – kompetentni z energią, pomysłami, a przede wszystkim z sercem.

 

 

 

 

 

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE