Witamy na starej stronie gminy Rychwał.
Zapraszamy na nową stronę pod adresem: rychwal.pl

Kronika budowy hali widowiskowo - sportowej w Rychwale PDF  | Print |  E-mail

Hala widowiskowo - sportowa w Rychwale
ul. Sportowa 34 - Stadion Miejski
62-570 Rychwał


Kontakt:

Elżbieta Zaremba - 63 248 10 24 lub  668 613 217

Janusz Dominiak  -  669 901 945


Dni i godziny otwarcia:

Poniedziałek  - 8:00 - 22:00

Wtorek - 8:00 - 22:00
Środa - 8:00 - 22:00
Czwartek - 8:00 - 22:00
Piątek - 8:00 - 22:00
Sobota - 8:00 - 22:00
Niedziela - 8:00 - 22:00


REGULAMIN HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ W RYCHWALE

CENNIK WYNAJMU HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ

 

Zapraszamy do oglądania filmu nakręconego podczas budowy Hali widowiskowo - sportowej w Rychwale!!!

Aby obejrzeć kliknij na poniższe zdjęcie


 

15 grudnia 2014 r.- Hala w Rychwale otwarta dla mieszkańców

W poniedziałek 15 grudnia w hali widowiskowo sportowej w Rychwale odbyły się pierwsze zajęcia sportowe w których udział wzięli uczniowie z Zespołu Szkół w Rychwale. W nowo powstałej hali można uprawiać m.in. takie dyscypliny jak: piłka ręczna, siatkówka, koszykówka, czy futsal. Mamy nadzieję, że nowa hala pozwoli mieszkańcom naszej gminy rozwijać zainteresowania sportowe oraz godnie reprezentować nasz region.

 

29 października - Otwarcie Hali widowiskowo-sportowej w Rychwale

Marzenie o hali widowiskowo - sportowej w Rychwale się spełniło. W środę 29 października br. odbyło się uroczyste otwarcie budowanej od 1lipca 2013 r. na Stadionie Miejskim, hali. Na oficjalne otwarcie obiektu licznie przybyli zaproszeni goście, władze samorządowe oraz mieszkańcy Gminy i Miasta Rychwał.

Uroczystości rozpoczęło odśpiewanie hymnu państwowego. Następnie Burmistrz Rychwała powitał wszystkich zaproszonych gości, a wśród nich m.in. Księdza Biskupa Wiesława Alojzego Meringa Ordynariusza Diecezji Włocławskiej, Tadeusza Tomaszewskiego Posła na Sejm RP oraz Małgorzatę Waszak Starostę Konińskiego.
Następnie dokonano uroczystego przecięcie wstęgi symbolizującej oficjalne otwarcie obiektu, a Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering dokonał poświęcenia nowo wybudowanej hali.Uroczystość otwarcia obiektu była doskonałą okazją do podziękowania wszystkim osobom, które włączyły się w jego budowę. Burmistrz Rychwała Stefan Dziamara podziękował za zaangażowanie i wkład pracy w budowę hali Panu Ryszardowi Nawrot, Pani Izabeli Wrześniewskiej, Panu Mirosławowi Wilamowskiemu, Panu Romanowi Pilch oraz Pani Karolinie Małolepszej. Natomiast podziękowanie za wsparcie otrzymali Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Wiesław Alojzy Mering, Pan Tadeusz Tomaszewski, oraz Pani Małgorzata Waszak.Po wystąpieniach oficjalnych, wszyscy przybyli mogli przekonać się, jaki potencjał drzemie w uczniach ze Szkoły Podstawowej w Kucharach Kościelnych oraz Zespołu Szkół w Rychwale. Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy przedstawili wspaniały program sportowo-artystyczny, który wywołał wiele emocji.
Hala widowiskowo – sportowa w Rychwale to nie tylko ogromne możliwości do uprawiania sportu dla dzieci i młodzieży szkolnej, ale także miejsce aktywnej rekreacji dla mieszkańców gminy Rychwał i okolic. W obiekcie będą mogły się odbywać również różnego rodzaju imprezy o charakterze kulturalnym.
Zachęcamy do korzystania z nowego obiektu, aktywnego kibicowania, a przede wszystkim życzymy podniesienia sprawności fizycznej i emocjonujących rozgrywek sportowych.

16 września - prace na budowie hali postępują zgodnie z harmonogramem. Obecnie trwają prace m.in. związane z malowaniem elewacji budynku, malowaniem ścian wewnętrznych, oraz układaniem podłogi. Uroczyste otwarcie hali widowiskowo-sportowej w Rychwale tuż tuż.


 

27 sierpnia 2014 r. - praca na budowie hali widowiskowo - sportowej w Rychwale wre. Obecnie wewnątrz budynku układana jest podłoga i są malowane ściany. Trwają również prace w kotłowni. W szybkim tempie zmienia się także przestrzeń wokół hali. Teren przy budynku jest porządkowany i wyrównywany. Ułożono już część chodników. W tym tygodniu zamontowano również butlę na gaz.

30 lipca 2014r. - budowana w Rychwale, hala widowiskowo sportowa nabiera kolorów. Właśnie rozpoczęły się prace przy malowaniu ścian wewnątrz hali. Zarówno w środku jak i na zewnątrz budynku dominować będą kolory w odcieniach brązu, pomarańczu oraz szarości. Obecnie układana jest również podłoga sportowa. Niebawem rozpoczną się prace przy elewacji zewnętrznej. Zakończenie realizacji inwestycji coraz bliżej.

23 czerwca 2014 r. - Wytynkowano już większość pomieszczeń, w zespołach szatniowych układane są płytki, trwa montaż drzwi wewnętrznych i zewnętrznych oraz sufitów podwieszanych. Na zewnątrz budynku wykonano już przyłącze kanalizacyjne, wodociągowe i energetyczne oraz kanalizację deszczową. W najbliższym czasie rozpoczną się prace związane z zagospodarowaniem terenu wokoło budynku – powstaną parkingi i chodniki prowadzące do obiektu, a wewnątrz budynku będą kontynuowane prace wykończeniowe z których najważniejszą będzie wykonanie podłogi sportowej na głównej sali. Tak więc powoli prace przy budowie hali wkraczają w fazę finiszu, mamy nadzieję , że utrzymane zostanie dotychczasowe wysokie tempo prac, co pozwoli mieszkańcom Gminy już w październiku cieszyć się nowym obiektem.


 

20 maja - prace na budowie hali widowiskowo - sportowej w Rychwale postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. Obecnie wykonywane są tynki wewnętrzne, glazura, posadzki, wentylacja i ogrzewanie. Zakończenie prac budowlanych już w październiku br.

7 maja 2014 r. - trwają prace  wykończeniowe. Świadczą o tym wykonane tynki wewnętrzne, glazura, posadzki, wentylacja i ogrzewanie.

18 marca 2014 r. - wizyta Tomasza Wiktora Dyrektora Departamentu Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego

27 lutego 2014 r. - trwają prace przy montażu okien oraz ocieplaniu budynku hali widowisko - sportowej w Rychwale. Otwarcie obiektu już w październiku tego roku.W środę 5 lutego 2014 r. Komisja Rewizyjna dokonała oceny efektów dotychczasowych prac wykonanych na budowie hali widowiskowo – sportowej w Rychwale. Radni obejrzeli cały obiekt. Weszli również na dach budynku. Dodajmy, że obecnie trwają prace przy ociepleniu elewacji budynku.


5 lutego 2014 r.- trwają prace przy ocieplaniu elewacji budynku hali


28 stycznia 2014 r.


28 stycznia 2014 r. - mimo niesprzyjającej pogody na budowie hali trwa

wylewanie posadzek


28 stycznia 2014 r. - klatka schodowa


30 grudnia 2013 r. - kończenie prac przy świetliku dachu


30 grudnia 2013 r. - kończenie prac przy świetliku dachu


30 grudnia 2013 r. - kończenie prac przy świetliku dachu


30 grudnia 2013 r. - kończenie prac przy świetliku dachu


30 grudnia 2013 r. - kończenie prac przy świetliku dachu


3 grudnia 2013 r.- montaż konstrukcji dachowej


3 grudnia 2013 r.- montaż konstrukcji dachowej


3 grudnia 2013 r.- montaż konstrukcji dachowej


3 grudnia 2013 r.- montaż konstrukcji dachowej3 grudnia 2013 r.- montaż konstrukcji dachowej


3 grudnia 2013 r.- montaż konstrukcji dachowej


2 grudnia 2013 r.- montaż konstrukcji dachowej z drewna klejonego2 grudnia 2013 r.- montaż konstrukcji dachowej z drewna klejonego26 listopada 2013 r. - rozpoczęcie montażu więźby dachowej


15 listopada 2013 r. - montaż pierwszych uchwytów pod dźwigary dachowe z drewna klejonego


16 października 2013 r. - Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali widowiskowo - sportowej

W minioną środę 16 października br. na stadionie miejskim w Rychwale miało miejsce bardzo doniosłe wydarzenie - uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę hali widowiskowo - sportowej.Podczas uroczystości nie zabrakło gratulacji i życzeń, które składali wicemarszałek województwa wielkopolskiego - Wojciech Jankowiak oraz starosta koniński - Małgorzata Waszak. Następnie obiekt poświęcili księża i w ścianie budynku zamurowano kapsułę. Do metalowej tuby oprócz aktu podpisanego przez aktualne władze, trafiły również: ostatnie wydanie gazety lokalnej „Odgłosy Rychwalskie”, biuletyn informacyjny obchodów 600 – lecia Rychwała oraz pieniądze.

Relacja TV Konin
Relacja TV Konin

Relacja Wirtualny KoninWystąpienie wicemarszałka województwa wielkopolskiego - Wojciecha Jankowiaka


Podpisanie aktu


Akt erekcyjny podpisany przez władze


Wmurowanie aktu


Po zamurowaniu kamienia posadzono dąb będący symbolem trwałości i długowieczności, a także na pamiątkę tej chwili przekazano, wszystkim uczestnikom uroczystości małe sadzonki dębów.


Sadzenie dębu


Podczas uroczystości zaprezentowano również hasło promocyjne hali widowiskowo sportowej w Rychwale:” Kiedy sportu ci mało. Na naszą rychwalską halę ruszaj śmiało!!!”. Hasło, którego autorką jest Patrycja Cegielska - uczennica Zespołu Szkół w Rychwale, wyłoniono spośród wszystkich konkursowych propozycji. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Marii Dąbrowskiej w Kucharach Kościelnych: Mateusz Rzepka i Adam Kowalski, recytowali wiersze, ułożone przez siebie specjalnie na tę okazję. Uroczystość uświetniły także występy taneczno – akrobatyczne, pokazy umiejętności sportowych uczniów z Zespołu Szkół w Rychwale oraz mażoretek Orkiestry Quantum.


Pokazy uczniów


Obiekt wznoszony jest dzięki staraniom władz samorządowych Gminy Rychwał. Budowa hali współfinansowana jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki ze środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach „Programu rozwoju bazy sportowej w Województwie Wielkopolskim na lata 2013 – 2014”. Wartość robót budowlanych wynosi 4 607 219,48 zł, w tym 1 500 000,00 zł dotacji ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Inwestycja przebiega zgodnie z przyjętym harmonogramem - wykonano już prace ziemne, postawiono fundamenty, wyciągnięto ściany i zalano stropy. Planowany termin zakończenia robót to 31 październik 2014 r.
Hala widowiskowo - sportowa służyć będzie mieszkańcom gminy i miasta, powiatu i regionu jako miejsce wydarzeń kulturalnych i arena rozgrywek sportowych w takich dyscyplinach jak piłka ręczna, siatkówka, koszykówka i futsal. Mamy nadzieję, że nowa hala pozwoli sportowcom z Rychwała godnie reprezentować nasz region.

Prace budowlane - Relacja TV Konin


9 października 2013 r. - układanie stropu kanałowego9 października 2013 r. - układanie stropu kanałowego


9 października 2013 r.


9 października 2013 r.


9 października 2013 r.


9 października 2013 r.


9 października 2013 r.


9 października 2013 r.


2 października 2013 r.


2 października 2013 r.


2 października 2013 r.


2 października 2013 r.


2 października 2013 r.


2 października 2013 r.


2 października 2013 r.


2 października 2013 r.


6 września 2013r. - mury hali szybko pną się do góry


6 września 2013r. - wnętrze hali


6 września 2013r. - tu będzie korytarz hali


6 września 2013r. - tu będzie kręgielnia


6 września 2013r.


6 września 2013r.


Sierpień 2013r. - hala powstaje pod czujnym okiem Pana Burmistrza - Stefana Dziamary


Sierpień 2013r. - pod nieobecność Pana Burmistrza nad budową hali czuwa Pani Wiceburmistrz - Ewa Jędrzejczak


22 sierpnia 2013r. - powstają ściany konstrukcyjne


5 sierpnia 2013r. - powstają ściany fundamentowe


16 lipca 2013r. - wykopy pod fundamenty

1 lipca 2013 r. – przekazanie placu budowy i rozpoczęcie robót budowlanych


1 lipca 2013 r. – podpisanie umowy na wykonanie robót budowlanych z Przedsiębiorstwem Budowlanym „NAWROT” Ryszard Nawrot z Jarocina, na kwotę 4 607 219,48 zł

Relacja TV Konin

Relacja Wirtualny Konin

7 czerwca 2013 r. – otwarcie ofert przetargowych - do postępowania przystąpiło 11 wykonawców, których oferty cenowe wynosiły od 4,6 mln do 6,9 mln złotych. Jako najkorzystniejszą wybrano ofertę złożoną przez Przedsiębiorstwo Budowlane „NAWROT” Ryszard Nawrot z Jarocina, na kwotę 4 607 219,48 zł.


22 maj  2013 r. – ogłoszenie przetargu nieograniczonego na Budowę hali widowiskowo-sportowej w Rychwale.


26 kwietnia 2013 r.
– uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę zgodnie z którą hala, której długość wynosi 58 m, a szerokość 38 m, będzie mieć 12 840,94 m³ kubatury, 2 376 m² powierzchni użytkowej, a jej powierzchnia zabudowy wynosić będzie 2 024 m². Pole gry będzie mieć wymiary 20 m x 40 m, jest to pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej. Sala o tych wymiarach pozwoli także na uprawianie innych dyscyplin, takich jak siatkówka, koszykówka czy też futsal.  Przedzielenie sali kotarami umożliwi prowadzenie trzech lekcji wychowania fizycznego jednocześnie. Oprócz standardowych pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania hali znajdą się tam także takie pomieszczenia jak: sala do aerobiku, sala konferencyjna, pomieszczenia na potrzeby klubu sportowego oraz kręgielnia. Dodatkowo przestrzeń nad pomieszczeniami kręgielni zostanie zadaszona, co umożliwi wykorzystanie jej jako sceny zewnętrznej. Część pomieszczeń będzie można podzielić na mniejsze sale co pozwoli na dostosowanie ich do bieżących potrzeb Domu Kultury, gdzie będą mogły odbywać się zarówno większe imprezy jak i zajęcia warsztatowe w mniejszych grupach.


22 kwietnia 2013 r. – podjęcie przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego Uchwały nr XXXIII/659/13 w sprawie: uchwalenia „Programu rozwoju bazy sportowej w Województwie Wielkopolskim na lata 2013 – 2014”, dofinansowywanego ze środków pochodzących z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, obejmującej zadanie pn. Budowa hali widowiskowo-sportowej w Rychwale, zgodnie z którą Gmina Rychwał otrzyma dofinansowanie w wysokości 1 500 000,00 zł


marzec - maj 2013 – opracowanie dokumentacji projektowej i wykonawczej


grudzień 2012 – opracowanie koncepcji architektonicznej budowy hali


3 października  2012 r. - przeprowadzenie  konsultacji z członkami Zespołu Opiniodawczo-Doradczego ds. strategii inwestycyjnej, nauczycielami wychowania fizycznego, przedstawicielami klubów sportowych, radnych i mieszkańców w celu opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego i założeń do projektu hali. W efekcie ustalono, że budynek nie może pełnić tylko funkcji obiektu sportowego, musi także spełniać rolę Domu Kultury, którego również bardzo brakuje w naszej gminie.

26 kwietnia 2012 r. – podjęcie przez Radę Miejską w Rychwale uchwały nr XX/163/12 w sprawie wyrażenia woli budowy Hali Sportowej w Rychwale